Home WiadomościZ kraju Sercanie: Relikwie bł. Jana Pawła II dla duszpasterstwa młodzieży

Sercanie: Relikwie bł. Jana Pawła II dla duszpasterstwa młodzieży

Redakcja

16 grudnia przedstawiciele sercańskich rekolekcji młodzieżowych otrzymali z rąk metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza relikwie bł. Jana Pawła II.

Podczas spotkanie z Księdzem Kardynałem w siedzibie Kurii Metropolitarnej, ks. Bogdan Kuta i ks. Kazimierz Dadej przedstawili ideę rekolekcji dla młodych ludzi łączących młodzieńcze pasje z pogłębieniem wiary.

W czasie spotkania Ksiądz Kardynał podkreślił znaczenie duszpasterstwa młodzieżowego w obliczu zagrożeń stojących współcześnie przed młodym pokoleniem oraz pobłogosławił księżom, kadrze współpracowników i młodzieży uczestniczącej w rekolekcjach nawiązujących do idei duszpasterstwa turystycznego, które niegdyś realizował ks. kard. Karol Wojtyła.

Początkiem inicjatywy sercańskich rekolekcji młodzieżowych były zorganizowane w roku 1997 rekolekcje na rowerze. W kolejnych latach oferta rekolekcji powiększona została o rekolekcje na nartach, pod żaglami, szczytami Tatr, w siodle, na kajakach, w Chorwacji i noworoczne spotkanie dla studentów połączone z kursem tańca i pielgrzymką na Rusinową Polanę. Obecnie, corocznie w ramach 15 turnusów, uczestniczy w sercańskich rekolekcjach ponad tysiąc osób.

Idea rekolekcji młodzieżowych propagowana przez minione 15 lat poprzez stronę internetową, działalność wydawniczą i reklamową spotyka się z dużym oddźwiękiem wśród młodzieży i została podjęta przez duszpasterstwo powołań sercanów, inne zgromadzenia zakonne i środowiska duszpasterstwa młodzieżowego.

Ks. Bogdan Kuta SCJ
Zdjęcie: Tadeusz Warczak

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda