Home WiadomościZ kraju Sercanie – Stopnica: Spotkanie duszpasterzy i kapelanów

Sercanie – Stopnica: Spotkanie duszpasterzy i kapelanów

Redakcja

Dnia 10 maja br. w Nowicjacie Księży Sercanów w Kątach Starych miało miejsce doroczne spotkanie duszpasterzy i kapelanów. Wzięli w nim udział sercańscy proboszczowie oraz kilku kapelanów. Tematem przewodnim spotkania były zagadnienia związane ze zbliżającym się Rokiem Wiary w Kościele Powszechnym oraz programem duszpasterskim Kościoła w Polsce na rok 2012/2013, przeżywanym pod hasłem „Być solą ziemi”.

Głównym gościem spotkania był ordynariusz diecezji radomskiej, ks bp dr Henryk Tomasik. Do zebranych wygłosił dwie prelekcje. W pierwszej ukazał Rok Wiary, jako błogosławiony czas dla Kościoła i świata. W drugiej ukazał konieczność i formy zaangażowania się duchowieństwa w duszpasterską działalność tego wyjątkowego czasu.

W godzinach południowych ksiądz biskup przewodniczył Eucharystii i wygłosił słowo Boże. We Mszy św. uczestniczył prowincjał, ks. Artur Sanecki oraz wspólnota nowicjacka. Na zakończenie Mszy św. prowincjał podziękował księdzu biskupowi za przyjęcie zaproszenia i wygłoszone konferencje.

Sesję popołudniową rozpoczął prowincjał. Podejmując tematyką spotkania, zachęcił wszystkich duszpasterzy i kapelanów do aktywnego włączenia się w przeżycie Roku Wiary i podjęcie konkretnych inicjatyw, mających na celu pogłębienie wiary wśród wiernych. Przedstawił również zasadnicze informacje dotyczące działalności Prowincji.

Ostatnim punktem spotkania była praca w grupach dyskusyjnych. Uczestnicy starali się wskazać na konkretne inicjatywy, możliwe do przeprowadzenia w poszczególnych wspólnotach parafialnych w czasie Roku Wiary.

Na zakończenie ks. Jan Strzałka, przewodniczący Komisji Apostolstwa podziękował wszystkim za obecność i aktywny udział w spotkaniu.

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda