Home WiadomościZ kraju Spotkanie junioratów Rodziny Świętego Pawła

Spotkanie junioratów Rodziny Świętego Pawła

Redakcja

W dniach 11-13 maja w Częstochowie odbyło się kolejne spotkanie junioratów Rodziny Świętego Pawła. Uczestniczyli w nim przedstawiciele poszczególnych zgromadzeń i instytutów przynależących do Rodziny, obecnych w Polsce. 

W tym roku zatrzymywali się nad tematem: Rodzina Świętego Pawła naszym domem”, jako nawiązanie do aktualnie przeżywanego roku duszpasterskiego w Kościele polskim. Spotkanie pozwoliło na nowo przyjrzeć się ich obecności najpierw w poszczególnych zgromadzeniach, a następnie w Rodzinie Świętego Pawła, którą według zamysłu bł. Jakuba Alberionego wspólnie tworzą.

Znaczenie biblijne terminu „dom” wyjaśnione zostało przez ks. Bogusława Zemana ssp, a następnie do dyskusji na temat Rodziny Świętego Pawła jako „naszego Domu” zaprosił ich ks. Witold Wiśniowski ssp. Najcenniejszym darem tych dni była jak zawsze możliwość spotkania się, poznawania siebie i swoich punktów spojrzenia na najistotniejsze kwestie. Zrodziło się też wiele pomysłów na wspólne przeżywanie czasu przygotowania do 100-nej rocznicy powstania Rodziny Świętego Pawła.

Za: www.paulus.org.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda