Home WiadomościZ kraju Sercańskie Dni Młodych

Sercańskie Dni Młodych

Redakcja

W dniach 31.07-07.08.2020 odbył się wyjazd Sercańskiego Duszpasterstwa Młodzieży na Letnie Dni Młodych śladami ojca Damiana w Polanicy Zdroju.

Spotkała się na nim młodzież z różnych zakątków Polski, razem 30 osób. Codziennie było miejsce na wspólną modlitwę, Mszę Świętą, śpiewy, grę na instrumentach, rozmowy i integracje. Uczestnicy brali także udział w dwóch ciekawych warsztatach- o sztuce scenicznej oraz solarygrafii. Na pierwszych z nich młodzi przygotowywali wspólnie przedstawienie o historii misjonarza z Molokai dla parafian klasztoru Chrystusa Króla. Na drugich natomiast mieli możliwość wykonania własnych aparatów z puszki po napoju oraz specjalnego papieru światłoczułego. Efektem zamontowania puszki na dworze na kilka miesięcy jest otrzymanie zdjęcia ze śladami wędrówki Słońca na niebie. Każdy dzień przeżywali zgodnie z rok wcześniej podjętymi zobowiązaniami związanymi z charyzmatem Zgromadzenia. Był też czas na wiele atrakcji w tym ognisko, ślizgawka, czy wyjazd nad jezioro. Jeden dzień został także przeznaczony na sprzątanie starej obory znajdującej się na terenie klasztoru, przygotowując ją do remontu, aby stworzyć w niej własną „Kryjówkę”. Odbyli także na całodniową pielgrzymkę po okolicznych sanktuariach, a dla chętnych ostatniego dnia był nocny spacer na wschód słońca. Młodzież naładowała swoje duchowe baterie i z radością oraz nowym zapalem wróciła do domu.

Za: sercaniebiali.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda