Home WiadomościZ kraju Sercańskie Radio Profeto na pierwszym oficjalnym lokalnym multipleksie radia cyfrowego

Sercańskie Radio Profeto na pierwszym oficjalnym lokalnym multipleksie radia cyfrowego

Redakcja

„Pierwszy w naszym kraju oficjalny lokalny multipleks radia cyfrowego już działa. Tarnów, kanał 9C i okolice” – poinformował w mediach społecznościowych DABCOM – operator multipleksu DAB+, na którym obecne jest m.in. Radio Profeto.

Firma DABCOM, która jest operatorem pięciu lokalnych multipleksów DAB+, uruchomiła właśnie nadawanie z pierwszego z nich w Tarnowie. Mieszkańcy miasta i okolic posiadający radiowe odbiorniki cyfrowe mogą słuchać m.in. Radia Profeto.

Sercańska rozgłośnia ewangelizacyjna ma koncesję na nadawanie w standardzie DAB+ także na multipleksach w Poznaniu, Warszawie, Katowicach, Częstochowie, Toruniu i Rzeszowie, które będą uruchamiane kolejno w bieżącym roku. – Dlatego warto zaopatrzyć się w odbiornik radiowy z systemem DAB+ – zachęca ks. Michał Olszewski SCJ, twórca Radia Profeto.

Sercańska rozgłośnia nadaje testowo w systemie DAB+ również w Szczecinie, Wrocławiu, Gliwicach, na Opolszczyźnie, w Bielsku-Białej, Andrychowie i Nowym Sączu. Poza tym Radio Profeto nadaje analogowo z nadajników w Więciórce na 92,1 MHz i Limanowej na 100,3 MHz, dzięki czemu słyszalne jest praktycznie w całej Małopolsce.

Dostępna jest także aplikacja Profeto, która daje możliwość słuchania radia on-line, tworzenia listy ulubionych utworów granych na antenie, a także dostęp do archiwalnych audycji w formie podcastów. Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify.

Radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Na antenie nie pojawiają się żadne newsy ani komentarze polityczne. Emitowany jest jedynie serwis Radia Watykańskiego.

Regularne nadawanie ewangelizacyjne Radio Profeto zaczęło 26 czerwca 2014 r. Wówczas była to wigilia Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta zgromadzenia sercanów, którzy są wydawcami Profeto.

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

pra / Stadniki
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda