Home WiadomościZ kraju Siostra Generalna Sióstr Szensztackich z odwiedzinami w polskiej prowincji

Siostra Generalna Sióstr Szensztackich z odwiedzinami w polskiej prowincji

Redakcja

W dniach 15-22 maja br., przebywa  Polsce przełożona Generalna Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi,  siostra M. Aleja Slaughter, Chilijka, która objęła urząd w 2010 r. Są to jej pierwsze odwiedziny w Polsce, które łączą się  z rozpoczęciem przez polską prowincję szensztackich Sióstr Maryi  roku przygotowań do jubileuszu 50-lecia powstania prowincji.  Pierwsze dwie siostry przyjechały do Polski w 1946 r. Po kilku latach zakorzenienia i rozwoju  została ukonstytuowana  prowincja – 1 maja 1964 r.

Siostra Generalna spotkała się z siostrami w Domu prowncjalnym w Otwocku-Świdrze, na które przybyły przedstawicielki ze wszystkich placówek w Polsce i z Delegatury Wschodniej.  Siostra M.Aleja zapoznała się z warunkami życia i pracy apostolskiej sióstr. Obecnie polska prowincja liczy 128 członkiń, z których 10 pracuje w Delegaturze. Siostry służą w formacji rodzinom, młodzieży, kobietom i dzieciom w duchu wychowawczego charyzmatu założyciela, o. Józefa Kentenicha (1885-1968). W Polsce siostry są także kustoszkami  4 sanktuariów szensztackich.

Podczas trzech dni rodzinnego świętowania siostry przedstawiły dziewięcioletnią drogę przygotowań do jubileuszu prowincji, którego głównym akcentem będzie ofiarowanie BERŁA – znaku władzy nad sercami i wdzięczności  Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej w  Jej  Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze dnia  10 maja 2014 r. Kilkuletni wymiar duchowych przygotowań do jubileuszu był połączony z odnową życia wewnętrznego w nawiązaniu do ideału  prowincji – WIERNOŚCI.

W  piątek, 17 maja br. siostra M. Aleja pielgrzymowała do tronu Królowej Polski na Jasną Górę, gdzie modliła się przed obliczem  Czarnej Madonny i  mogła doświadczyć duchowego bogactwa naszego narodu. Była to ogromna radość i pragnienie s. Generalnej, która wyniosła z Chile wielką miłość do bł. Jana Pawła II i do Jego Ojczyzny.

W poniedziałek 20 maja br. odbędzie się spotkanie Siostry Generalnej z ks. abp. Henrykiem Hoserem, Ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej, na terenie której znajduje się nasz Dom prowincjalny. Ks. Arcybiskup odprawi także msze św. dla całej wspólnoty w kaplicy domowej w Otwocku- Świdrze. Nieodmiennie doświadczamy ojcowskiej troski i otwartości Ojca diecezji, za co z wdzięcznością mówimy – Bóg zapłać!

Przełożonej Generalnej, s.  M. Aleji Slaughter życzymy błogosławionych owoców odwiedzin naszej Ojczyzny i prowincji. Modlimy się, aby był to czas umocnienia i nadziei na dalszy rozwój całej międzynarodowej Rodziny Szensztackich Sióstr Maryi.

s. M.Kamila

www.siostry.szensztat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda