Home WiadomościZ kraju Skarżysko Kościelne: Dzień bł. Jerzego Matulewicza

Skarżysko Kościelne: Dzień bł. Jerzego Matulewicza

Redakcja

Postać bł. Jerzego Matulewicza mogli poznać parafianie ze Skarżyska Kościelnego (diecezja radomska). Podczas zorganizowanych przez siostry eucharystki ze Skarżyska Kamiennej obchodów dnia poświęconego bł. Jerzemu okolicznościowe kazania w świątyni parafialnej głosił ks. Zbigniew Borkowski MIC.

Kaznodzieja podkreślał więź bł. Jerzego Matulewicza z Kościołem oraz jego troskę o życie konsekrowane i wychowanie młodego pokolenia.

Wieczorem odbyło się przedstawienie przygotowane przez miejscową młodzież gimnazjalną, oparte na tekstach bł. Jerzego. Oto opinie młodzieży, która wcieliła się w role osób konsekrowanych:

„Obchody dni poświęconych bł. Jerzemu Matulewiczowi były bardzo dobrze zorganizowane. Najbardziej podobało mi się przedstawienie, które przekazywało trudne myśli pomiędzy Ojcem Jerzym a jego duchownymi córkami, czyli Siostrami Eucharystkami. Dość trudno było zrozumieć i przedstawić treść, ale daliśmy radę” (Karina).

„Dni poświęcone bł. Jerzemu Matulewiczowi odbyły się w sposób piękny i uroczysty. Miło mi było grać taką postać jak Ojciec Jerzy. Ale bardzo trudno było mi wczuć się w tę postać, gdyż słowa które on wypowiadał miały bardzo poważny charakter. Jednak przebyłem przez to i dzięki temu zrozumiałem co to znaczy być błogosławionym i jak do tego dążyć” (Arek).

xkt/ac

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda