Home WiadomościZ kraju 3 tys. motocyklistów na Kalwarii Pacławskiej

3 tys. motocyklistów na Kalwarii Pacławskiej

Redakcja

Około 3 tysięcy motocyklistów przyjechało dziś do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpackie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego.

W czasie Eucharystii modlono się w ich intencji, a po liturgii odbył się obrzęd poświęcenia maszyn. Chętni oddawali krew w specjalnym autobusie w ramach akcji „Motoserce”.

– Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Motoserce”, która jest organizowana dla potrzebujących dzieci w szpitalach w całej Polsce – mówi Robert Sadowy, prezes klubu motocyklowego Ronin Riders z Rzeszowa, główny organizator spotkania. Przez cztery godziny krew oddało 28 osób.

Robert Sadowy podkreśla, że dla 90 proc. motocyklistów religijne rozpoczęcie sezonu ma ogromne znaczenie, bo każdemu zależy, żeby bezpiecznie przejeździć cały rok. Zauważa, że chociaż motocykliści mają opinię niebezpiecznych użytkowników dróg, to jest jedynie mikroskopijna część tej grupy.

– Robią złą robotę nam, którzy jeździmy bezpiecznie i szanujemy innych użytkowników dróg – zapewnia.

Sadowy wyjaśnia dlaczego na miejsce swojego spotkania motocykliści wybrali właśnie Kalwarię. – Szukaliśmy długo odpowiedniego miejsca w okolicy Bieszczad a Kalwaria jest bardzo urokliwa. Gwardian wyraził zgodę na taką inicjatywę.

Każdego roku w ostatnią niedzielę kwietnia będzie otwarcie sezonu, a w pierwszą października zamknięcie.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda