Home WiadomościZ kraju Skauci Europy na dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Świętego Krzyża

Skauci Europy na dorocznej pielgrzymce do Sanktuarium Świętego Krzyża

Redakcja

30 września, w niedzielny poranek gościliśmy Skautów Europy, którzy każdego roku pielgrzymują do Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, by w tajemnicy Krzyża zawierzać Bogu swoją posługę i misję. W tegorocznej pielgrzymce przybyło 350 uczestników, którzy razem z nami modlili się podczas porannej Eucharystii, której przewodniczył ks. Paweł Cieślik z diecezji warszawsko-praskiej.

Homilie wygłosił ks. Konrad Zacieślak z diecezji łowickiej. Kaznodzieja nawiązując do czytań mszalnych dzisiejszej niedzieli powiedział: przybyliśmy w naszej wędrówce na Święty Krzyż. Przybyliśmy by stać się prorokami. Sam fakt, że wędrujemy, że mamy tak mało i tak nie wiele przy sobie, bo tylko plecak, namiot, to co jest nam niezbędne to dla wielu ludzi znak, znak protestu, że wspomagamy się, myślimy jeden o drugim. Wędrowanie to szukanie prawdy o człowieku. Styl życia wędrownika to szukanie prawdy o tym by być prawdziwym mężczyznom. Mamy być znakiem, świadectwem przeciwko tym, którzy ufność pokładają w rzeczach materialnych, mamy być świadkami nowego stylu życia. Bóg jest jedynym bogactwem człowieka, źródłem, sensem życia człowieka. Harcerz rzeczpospolitej ciągle pracuje nad sobą! Zycie dla nas to misja – od której nikt i nic nas nie odciągnie. Jesteśmy znakiem sprzeciwu w świecie, który staje się nijaki – to świat umów, próby i braku konkretów – mówił ks. Konrad.

Na koniec kaznodzieja wezwał wszystkich uczestniczących w liturgii Bądźmy darem dla spotkanego człowiekaOdetnijmy to co nas wiąże i zniewala. Bądźmy lepsi niż wczoraj, a jutro niż dziś.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy udali się na błonia świętokrzyskie, gdzie wysłuchali świadectw nowicjuszy z klasztoru na Świętym Krzyżu, którym towarzyszył o. Krzysztof Jurewicz OMI, Dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania. Następnie wysłuchali konferencji i po zakończeniu spotkania rozjechali się do swoich domów, umocnieni wspólnotą i modlitwą w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda