Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej

Dominikanie: Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej

Redakcja

Dominikanie z klasztoru na stołecznym Służewie zapraszają na Trzeci Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej, który odbędzie się 6 października w tamtejszym kościele Świętego Dominika – sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Tegoroczny Dzień Modlitwy Różańcowej będzie miał wyjątkową wymowę – zbiegnie się bowiem z jubileuszem 60-lecia istnienia dominikańskiej parafii na Służewie i z wprowadzeniem do tutejszej świątyni relikwii Błogosławionego Jana Pawła II.

Poprzedzi go 5 października debata zatytułowana „Skąd taka moc w modlitwie różańcowej?”, w której wezmą udział dwaj dominikanie: znany teolog, o. Jacek Salij oraz członek zarządu Stowarzyszenia Żywego Różańca w Polsce, o. Stanisław Przepierski.

Dzień Modlitwy Różańcowej rozpoczną 6 października dzieci, które odmówią tajemnice radosne. Następnie członkowie kół żywego różańca oraz osoby konsekrowane odmówią tajemnice bolesne. W południe celebrowana będzie msza święta, po której osoby chore i niepełnosprawne odmówią tajemnice chwalebne w intencji owocnego przeżycia Roku Wiary.

Głównym punktem Dnia Modlitwy Różańcowej będzie wieczorna msza z uroczystym wprowadzeniem relikwii Jana Pawła II, której przewodniczył będzie sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Wojciech Polak. Liturgii będzie towarzyszyła procesja różańcowa z odmawianiem tajemnic światła „o pokój serca dla małżeństw, młodzieży, studentów, harcerzy, samotnych i wszystkich zabieganych”.

7 października w południe byli proboszczowie parafii Świętego Dominika i dominikanie pochodzący ze Służewa koncelebrować będą dziękczynną mszę świętą za 60 lat jej istnienia. Po południu odbędą się jubileuszowe koncerty dla parafian i przyjaciół służewskiej parafii.

Organizowany od 2010 roku w pierwszą sobotę października Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej ma umożliwić wiernym archidiecezji warszawskiej odnowienie czci dla Matki Bożej, oddawanej przez różaniec. Modlitwę tę rozpropagowali w średniowieczu bracia z Zakonu Kaznodziejskiego.

Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, który podczas przekazania mu kopii czczonego w służewskim sanktuarium obrazu Niepokalanej Królowej Różańca Świętego – znanego też pod nazwą Matki Bożej Żółkiewskiej, wypowiedział do dominikanów znamienne słowa: „Uczcie tej modlitwy! Oby nie było tak, że za jakiś czas nowe pokolenia nie będą jej znały”.

Program III Warszawskiego Dnia Modlitwy Różańcowej na stronie:
http://www.sluzew.dominikanie.pl/dzien_rozanca_2012/.

sz, dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda