Home WiadomościZ kraju Służebnice Ducha Świętego w Węgorzewie

Służebnice Ducha Świętego w Węgorzewie

Redakcja

W środę, 17 lipca, w Węgorzewie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, biskup ełcki dokonał poświęcenia nowego domu zakonnego oraz kaplicy sióstr Służebnic Ducha Świętego, które rozpoczęły swoje posługiwanie na terenie diecezji ełckiej.

Podczas Mszy Świętej, którą wraz z Księdzem Biskupem Jerzym Mazurem koncelebrowali ks. Marcin Maczan – kanclerz ełckiej kurii oraz ks. Klemens Litwin – proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, odbyło się poświęcenie kaplicy poświęconej Matce Bożej z Góry Karmel oraz tabernakulum, w którym przechowywany jest Najświętszy Sakrament.

W homilii ks. biskup podkreślił potrzebę zawierzenia Maryi, służenia Bogu na jej wzór oraz że założyciel św. Arnold Janssen zakładał swoje zgromadzenia w dni świąt maryjnych aby powierzyć je jej szczególnej opiece. Jako motto, które powinno przyświecać nowej wspólnocie ks. bp Jerzy Mazur podał polskie przysłowie: „Szkaplerz noś, na różańcu proś”.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. kanclerz odczytał dekrety poświadczające akt poświęcenia kaplicy oraz zezwalające na przechowywanie Najświętszego Sakramentu, które Ksiądz Biskup przekazał na ręce, obecnej na uroczystości przełożonej prowincji polskiej siostry Dolores Zok SSpS. Ksiądz Biskup podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego domu na czele z ks. proboszczem Klemensem Litwinem. Po wszystkim Ksiądz Biskup poświęcił cały dom.

ks. Przemysław Przekop

Za: diecezjaelk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda