Sosnowiec: Dzień Życia Konsekrowanego

Tradycyjnie w okolicy święta Ofiarowania Pańskiego Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak spotyka się na wspólnej modlitwie z osobami konsekrowanymi pracującymi w naszej diecezji – zakonnikami i siostrami zakonnymi. Tegoroczne diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbyły się w sobotę, 4 lutego, w klasztorze sióstr Karmelitanek w Sosnowcu.

Swoją homilię Biskup poświęcił wierze – „Jezusowi zależy na tym, by człowiek ufał Bogu, by w Nim pokładał nadzieję, choć nie jest w stanie pojąć Bożych planów”. Przypomniał, że Jezus w Ewangelii stawia właśnie pytanie o wiarę na ziemi przy swoim przyjściu oraz mówi o niezwykłych rzeczach, jakich dokonać można mając wiarę jak ziarnko gorczycy. Przywoływał też słowa Jezusa zapisane przez św. Faustynę w „Dzienniczku”, dotyczące natychmiastowego zaufania Panu w najmniejszych sprawach i wiary, będącej bramą do udzielenia przez Boga łask. Przestrzegał też przed przebiegłą działalnością szatana, który niszczy jego szczęście i więź z Oblubieńcem.

„Zdaję sobie sprawę, że siły zła będą atakowały i nie dadzą wam spokoju. Przyjdą momenty trudne, kiedy będzie ciężko żyć wiarą i moralnością prawdziwego ucznia Chrystusa. Kiedy będzie wam tak ciężko, kiedy będzie się wydawało, że to już koniec, wspomnijcie na scenę chodzenia św. Piotra po wodzie i jego dramatyczny krzyk do Jezusa „Panie ratuj, bo ginę” – radził Biskup.

Za: www.diecezja.sosnowiec.pl