Sport: Franciszkanie wicemistrzami Polski

Reprezentanci seminarium duchownego franciszkanów z Krakowa zdobyli tytuł wicemistrzów, a indywidualnie br. Marcin Guzik OFMConv wywalczył mistrzostwo podczas 14. Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym.

W dniach 28-30 listopada br. w Częstochowie odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 15 zespołów, reprezentujących seminaria duchowne z całej Polski. Krakowskie seminarium franciszkanów reprezentowali: br. Marcin Guzik, br. Jacek Bielecki i br. Roman Janusz.

W turnieju drużynowym zdobyli oni tytuł wicemistrzów Polski, w finale nieznacznie ulegając WSD Świdnica 2:3. A wcześniej pokonali kolejno: WSD Kielce 3:0, WSD Paradyż 3:0, WSD Świdnica 3:1, WSD Radom 3:1 i WSD Kraków 3:0.

Jest to duży sukces franciszkańskich sportowców. Należy przypomnieć, że zakonnicy z WSD w Krakowie już trzeci rok z rzędu grają w wielkim finale tej imprezy.

Natomiast turniej indywidualny był pokazem wielkiej formy, zeszłorocznego wicemistrza, a tegorocznego mistrza Polski, którym został bezapelacyjnie br. Marcin Guzik OFMConv, wygrywając wszystkie swoje spotkania. W finale pokonał Norberta Turczykowskiego z WSD Legnica 3:1 i był to jedyny set przegrany przez br. Marcina w całych zawodach.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w tenisie stołowym zorganizowano w 1999 roku z inicjatywy ks. Jana Wątroby, ówczesnego rektora częstochowskiego seminarium oraz kleryków działających w Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego WSD Częstochowa oraz Wiesława Pięty – wiceprezesa Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.

red.

Za: www.franciszkanie.pl