Home WiadomościZ kraju Spotkanie Delegatury Europejskiej Guanellianów

Spotkanie Delegatury Europejskiej Guanellianów

Redakcja

W dniach 15-19 listopada, w klasztorze Guanellianów w Skawinie, odbyły się obrady 1 Walnego Zgromadzenia Delegatury Europejskiej Guanellianów.

Delegatura obejmuje wspólnoty z Hiszpanii, Niemczech, Rumunii i Polski. Temat obrad to cytat św. Pawła “Caritas Christi urget nos”. W obradach uczestniczy 25 współbraci pracujących w Delegaturze, a pochodzących z Indii, Kongo, Nigerii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Polski.

Poruszane tematy dotyczą jakości życia braterskiego we wspólnotach, nowe i alternatywne formy życia braterskiego odpowiadające na wyzwania czasów, współczesna misja wśród ubogich oraz duszpasterstwo młodzieży i powołaniowe. Po zakończonych obradach znalazł się także czas na pielgrzymkę do miejsc związanych ze Św. Janem Pawłem II.

Dla wielu współbraci było to pierwsze zetknięcie się z Polską, jej wiarą, kulturą i tradycjami. Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach wraz z zabytkami Krakowa spełniły oczekiwania przybyłych współbraci.

ks. Wiesław Baniak sdc

www.guanellianie.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda