Home WiadomościZ kraju Spotkanie formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych

Spotkanie formatorów Konferencji Północnosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych

Redakcja

W dniach 8-11 kwietnia br., w Górze św. Anny, 21 braci z Polski, Słowacji i Ukrainy zaangażowanych w formację początkową i ciągłą, uczestniczyło w dorocznych Warsztatach dla formatorów organizowanych przez O. Samuela Cegłowskiego OFM – sekretarza formacji i studiów Konferencji Północnosłowiańskiej OFM.

Spotkanie było okazją do refleksji nad procesami formacyjnymi naszego Zakonu i do dalszego tworzenia przestrzeni współpracy w formacji początkowej do naszego życia franciszkańskiego.

Poza wspólnymi spotkaniami na modlitwie, Eucharystii i przy stole, bracia uczestniczyli w wykładach, które w tym roku wygłosili: S. Dolores Zok SSpS – „Rozeznawanie jako droga do wewnętrznej wolności”, O. dr Sergiusz Bałdyga OFM – „Omnes vocenter fratres minores”. Kierunki formacji franciszkańskiej oraz wyzwania na dziś i na jutro i ks. dr Tomasz Knop – „Patologia w duchowości a formacja. Wezwania wobec niektórych postaw kandydatów do kapłaństw i życia zakonnego”.
W środę całe popołudnie było poświęcone na spotkanie z Ministrami Prowincjalnymi: O. Alardem Maliszewskim i O. Witosławem Sztykiem, a także dzielenie się doświadczeniami oraz napotykanymi trudnościami na poszczególnych etapach formacji.

Spotkanie zakończyło się uroczystą Eucharystią w bazylice św. Anny, której przewodniczył i homilię wygłosił Minister Prowincjalny Prowincji św. Jadwigi – O. Alard Maliszewski.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda