Home WiadomościZ kraju Spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich w Roku Wiary

Spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich w Roku Wiary

Redakcja

W jednym z najstarszych polskich klasztorów franciszkańskich, naprzeciw „okna papieskiego” znajdującego się przy ulicy Franciszkańskiej w Krakowie, od 6 do 7 maja odbyło się spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich.

Spotkanie miało formę dnia skupienia z uwagi na przeżywany Rok Wiary. Zebrani mieli możliwość zwiedzenia Klasztoru Braci Mniejszych Konwentualnych oraz znajdującego się w jego murach Wyższego Seminarium Duchownego i Instytutu Studiów Franciszkańskich. Brat Andrzej Zając OFMConv, dyrektor wspomnianego Instytutu, rektor WSD Franciszkanów, wygłosił konferencję pod tytułem Wiara i ewangelizacja – jako elementy tożsamości franciszkańskiej. Po prelekcji wspólnie celebrowano Eucharystię, której przewodniczył i słowo wygłosił gospodarz spotkania, brat Jarosław Zachariasz OFMConv. Po kolacji i rekreacji bracia udali się na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

Drugi dzień rozpoczął się Eucharystią w Bazylice świętego Franciszka, której przewodniczył brat Jacek Waligóra OFMCap, przewodniczący Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich. Dzień w całości poświęcony był obradom, omówieniu bieżących spraw i dzieleniu się doświadczeniami z życia dziesięciu prowincji franciszkańskich w Polsce.

Od roku 2012 spotkania zmieniły formę. Zrezygnowano z kilkugodzinnego zebrania ministrów prowincjalnych na rzecz zjazdu uczestników trwającego od pierwszego dnia w godzinach popołudniowych, aż do popołudnia dnia drugiego. Wydłużenie czasu obrad do dwóch dni miało na celu stworzenie sposobności do spotkania się nie tylko w ramach oficjalnych sesji KPF, ale też do prowadzenia nieformalnych rozmów i spokojnej wymiany doświadczeń.

br. Paweł Teperski OFMCap – Sekretarz KPF 

Więcej (zdjęcia) na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda