Home WiadomościZ kraju Spotkanie młodzieży Chrystusa „Góra Tabor”

Spotkanie młodzieży Chrystusa „Góra Tabor”

Redakcja

„Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15,15) – pod takim hasłem odbyło się organizowane u progu wakacji przez księży chrystusowców Spotkanie Młodzieży Chrystusa GÓRA TABOR. Tegoroczne spotkanie w dniach 5-8 lipca było dziesiątym z kolei.

Na Jubileuszową Górę Tabor do Władysławowa przybyło około 300 młodych ludzi z wielu miejsc w Polsce, a także z zagranicy: z Niemiec i USA oraz parafii chrystusowców: NSPJ ze Szczecina, Świętego Ducha ze Szczecina Zdrojów, z Pyrzyc, Chociwla, Płotów, Goleniowa Sarbii, Kozielic, Stargardu Szczecińskiego: parafii św. Jana Chrzciciela i Chrystusa Króla.

W programie zaproponowanym przez organizatorów: duszpasterstwo powołań chrystusowców i duszpasterstwo akademickie „W Sercu” ze Szczecina, a także parafię we Władysławowie znalazły się konferencje wygłoszone przez zaproszonych gości. Tomasz P. Terlikowski, znany dziennikarz katolicki, autor wielu książek, dziennikarz i publicysta oraz redaktor naczelny Fronda.pl mówił o rodzinie, małżeństwie i codziennym przeżywaniu przyjaźni z Jezusem. Prof. dr hab. Zbigniew Treppa z UG zakładu optyki i audiowizualizacji mówił o autentyczności Całunu Turyńskiego. Lech Dokowicz prezentował najnowszy film „JA JESTEM” traktujący o Eucharystii, a członkowie kabaretu Świerszczychrząszcz i Teatru A z Gliwic zaprezentowali spektakl JONASZ.

Każdego dnia młodzież uczestniczyła w Liturgii Godzin, Mszy Świętej, podczas której homilie głosił ks. Kamil Żyłczyński TChr. Młodzież uczestniczyła także w takich punktach programu, które charakteryzują GÓRĘ TABOR: Drodze Światła plażą, której kulminacyjnym momentem była Eucharystia sprawowana na brzegu morza, muzycznym uwielbieniu w kościele we Władysławowie, taborowym turnieju siatkówki plażowej oraz koncertach. Na deskach sceny na klifie wystąpili: zespół ASD ze Szczecina CLERBOYZ oraz Mate.O.

„Po raz kolejny przekonuje się, że mamy dobrą młodzież, która chce żyć z Bogiem i z Nim układać swoją codzienność” – mówi jeden z organizatorów spotkania, ks. Mariusz Sokołowski TChr. Kolejna Góra Tabor już za rok w dniach 4-7 lipca 2013r. Już dziś zapraszamy. Galeria zdjęć ze spotkania tutaj.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda