Home WiadomościZ kraju Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej

Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej

Redakcja

W dniach od 11 do 13 października 2019 w Skwierzynie i Trzcielu odbyło się coroczne spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa św. Jana Pawła II: „Wy jesteście moją nadzieją”. W spotkaniu uczestniczyło około 150 osób z różnych części Polski. Była młodzież z duszpasterzami i siostrami zakonnymi z: Bydgoszczy, Ignacowa, Grodkowa, Pabianic, Skwierzyny, Trzciela, Iłowej, Gozdnicy, Zakopanego oraz Gorzowa Wielkopolskiego.

W piątek spotkanie rozpoczęło się w Skwierzynie, a gościem specjalnym był ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej ks. bp Tadeusz Lityński. W kilkunastominutowej rozmowie podzielił się on spontanicznym świadectwem swojego powołania na ministranta. Zobacz wideo do tego świadectwa:

Po wystąpieniu księdza bp młodzież uczestniczyła w nabożeństwie adoracji krzyża, którą poprowadził wraz z młodzieżą ze Skwierzyny ks. Artur Kidoń CM ojciec duchowny tegorocznego spotkania.

W sobotę 12 października młodzież udała się do Trzciela. Tutaj były świadectwa świeckich osób, o tym jak na co dzień doświadczają mocy Bożej w swoim życiu, wspólna Eucharystia, praca w grupach, którą poprowadzili nasi misjonarscy klerycy oraz gra terenowa przygotowana przez harcerzy z Poznania. Całość dnia zakończyła wspólna Adoracja w kościele parafialnym, którą przygotowali i poprowadzili Lazaryści.

Spotkanie zakończyło się w Skwierzynie w niedzielę 13 października, który był zarazem w polskim Kościele Dniem Papieskim. Dziękujemy wszystkim duszpasterzom, siostrom zakonnym i młodzieży, która z tak wielu stron przybyła na Spotkanie do zachodniej części Polski.

Za: www.misjonarze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda