Home WiadomościZ kraju Spotkanie Proboszczów i Rektorów Kościołów Pijarskich

Spotkanie Proboszczów i Rektorów Kościołów Pijarskich

Redakcja

W dniach 22-23 października 2012 w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie miało miejsce Spotkanie Proboszczów i Rektorów Kościołów Pijarskich. W dwudniowych obradach uczestniczyli współbracia z Bolszewa, Warszawy, Krakowa, Jeleniej Góry, Rzeszowa, Łapsz Niżnych, Hebdowa i Sierosławic, a także osoby świeckie związane z pracą duszpasterską.

Pierwszego dnia obrad gościem spotkania był J.E. ks. bp Grzegorz Ryś, który przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z ożywieniem duszpasterstwa w parafii poprzez działania ewangelizacyjne.

Tematem popołudniowych obrad była kwestia przeżywania Roku Wiary w parafiach i duszpasterstwach. Dzień zakończył się wspólną modlitwą podczas Eucharystii, której przewodniczył o. Józef Matras, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Drugi dzień rozpoczął się Eucharystią, której przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Asystent Generalny. Uczestnicy spotkania rozpoczęli obrady od wysłuchania o. Józefa Tarnawskiego, a dotyczyło ono formacji osób świeckich. Drugim zagadnieniem był temat duszpasterstwa rodzin.

Więcej (zdjęcia) na: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda