Home WiadomościZ kraju Spotkanie prowincjałów franciszkańskich

Spotkanie prowincjałów franciszkańskich

Redakcja

Prowincjałowie franciszkańscy trzech gałęzi I Zakonu w Polsce (OFM, OFMConv i OFMCap) spotkali się w dniach 11-12 października 2022 w Zakroczymiu, w Centrum Duchowości Honoratianum.

Podczas spotkania przyjęto sprawozdania z franciszkańskich ośrodków naukowych z Krakowa. O. Jerzy Brusiło OFMConv przedstawił sytuację Ośrodka Studiów Franciszkańskich (UPJPII), a o. Piotr Bielenin OFMConv, w połączeniu online, Instytutu Studiów Franciszkańskich.

Rozmawiano o inicjatywach związanych ze zbliżającymi się jubileuszami franciszkańskimi: Reguły, stygmatów św. Franciszka i Pieśni słonecznej. Te okoliczności będzie treścią wspólnych spotkań i celebracji ale też – ministrowie prowincjalni mają nadzieję – mogą być dobrą okazją do zintegrowania naszego środowiska naukowego.

Zapoznano się także z propozycja publikacji śpiewnika franciszkańskiego oraz ze stanem prac nad nowym wydaniem Wczesnych źródeł franciszkańskich.

Za: www.prowincja.panewnik.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda