Home WiadomościZ kraju Spotkanie Rektorów i Koordynatorów Polskich Misji Katolickich

Spotkanie Rektorów i Koordynatorów Polskich Misji Katolickich

Redakcja

W środę, 20 kwietnia bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej spotkał się z Rektorami Polskich Misji Katolickich i Koordynatorami duszpasterstw polskojęzycznych poza granicami naszego kraju. W spotkaniu wzięli udział księża min. z Anglii, Francji, Niemiec, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Szkocji, Irlandii ale także z dalekiej Australii, Brazylii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, a także z Japonii, Turcji i Cypru i Rumunii. Było to pierwsze spotkanie z nowym Delegatem i odbył się na platformie Zoom.

Księża Rektorzy i Koordynatorzy przedstawili sytuację związaną z duszpasterstwem polskojęzycznym w poszczególnych krajach,  dzieląc się wyzwaniami z jakimi się spotykają w swojej codziennej posłudze oraz zadaniami jakie przed nimi stoją.

Według danych szacunkowych poza terytorium Polski mieszka około 21 milionów Polaków i osób pochodzenia polskiego. Obecnie wśród Polonii pracuje około 2000 księży, dodatkowo odprawiane są Msze św. w jęz. polskim przez księży diecezjalnych i zakonnych posługujących w duszpasterstwie lokalnym.

Za: www.episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda