Home WiadomościZ kraju Spotkanie Rodziny Radia Maryja na Krzeptówkach

Spotkanie Rodziny Radia Maryja na Krzeptówkach

Redakcja

20 sierpnia 2012 r. gościliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem Rodzinę Radia Maryja i Telewizji Trwam. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:00 modlitwą Anioł Pański. Pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium ks. dr Marian Mucha SAC. Następnie dzieci z przedszkola Sióstr Misjonarek św. Rodziny w Zakopanem przedstawiły spektakl “Pozwólcie memu Niepokalanemu Sercu zwyciężyć”, poświęcony objawieniom Matki Bożej w Fatimie. Po spektaklu ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego przy Sanktuarium, przekazał informacje dotyczące działalnością Sekretariatu oraz Wielkiej Nowenny Fatimskiej, przygotowującej do 100-lecia objawień Matki Bożej.

Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Zenon Hanas SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Księży i Barci Pallotynów z Warszawy. Kaznodzieja, w nawiązaniu do wspomnienia liturgicznego, przypomniał postać św. Bernarda z Clairvaux, wielkiego czciciela Matki Bożej. Jego słowami zachęcał do ufnego zawierzenia się Maryi: “W niebezpieczeństwach, w niedostatkach, w niepewnościach myśl o Maryi, przyzywaj Maryję. Ona niech nie schodzi z twoich warg, niech nie opuszcza nigdy twego serca, i aby otrzymać pomoc jej modlitwy, nie zapominaj nigdy o przykładzie Jej życia. Jeżeli idziesz za Nią, nie zboczysz; jeżeli modlisz się do Niej, nie możesz rozpaczać; jeśli myślisz o Niej, nie pomylisz się; jeśli Ona cię wspiera, nie upadniesz; jeśli ona się tobą opiekuje, nie masz się czego obawiać; jeśli Ona cię prowadzi, nie zmęczysz się; jeśli Ona ci sprzyja, dojdziesz do celu”.

Po modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim odbyły się Rozmowy Niedokończone na temat “Fatima a nowa ewangelizacja”. W audycji, którą prowadził o. Dariusz Drążek CSSR, wzięli udział ks. wiceprowincjał dr Zenon Hanas SAC, profesorowie UKSW: ks. dr hab. Czesław Parzyszek SAC, ks. dr hab. Marian Kowalczyk SAC, oraz ks. dr Marian Mucha SAC, kustosz Sanktuarium i ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach.

Na spotkanie u stóp krzyża na Giewoncie przybyli pielgrzymi z wielu parafii Podhala i Małopolski. Wyjątkowymi gośćmi byli uczestnicy Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki od Morza do Tatr z diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Pielgrzymi wyruszyli 25 lipca z Ustki i 13 sierpnia dotarli na Jasną Górę. Z Częstochowy ich pątniczy szlak prowadził dalej do Zakopanego, by po 28 dniach dotrzeć na Giewont. W ten sposób pątnicy uczcili 40. rocznicę powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Ks. Michał Kiersnowski SAC

Za: InfoSAC 24/08/2012 [26]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda