Home WiadomościZ kraju Spotkanie saletyńskich przełożonych

Spotkanie saletyńskich przełożonych

Redakcja

Pięćdziesięciu przełożonych wspólnot zakonnych oraz odpowiedzialnych za agendy polskiej prowincji saletynów uczestniczy w spotkaniu formacyjnym w Dębowcu.

Trzydniowy zjazd rozpoczął się w poniedziałek 26 listopada. W pierwszy dzień superiorzy i odpowiedzialni omawiali stan wspólnot i dzieł, przedstawiając plan ich rozwoju oraz dzieląc się radościami i trudnościami swojej posługi. Tę część zjazdu prowadził ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS.

Drugi dzień spotkania jest poświęcony tematowi rozeznawania indywidualnego i wspólnotowego. Konferencje na ten temat prowadzi doświadczony formator o. dr Krzysztof Dyrek SJ, prowincjał jezuitów w latach 2002–2008.

W trzecim dniu zjazdu przełożeni i dyrektorzy dzieł skupią się na kwestiach życia i posługi saletyńskich wspólnotach i agendach. Tę część zjazdu poprowadzi prowincjał oraz asystent prowincjalny ks. Jan Kijek MS. Sprawy administracyjne przedstawią ekonom prowincjalny ks. Czesław Hałgas MS i wikariusz prowincjalny ks. Piotr Ciepłak MS.

(cims)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda