Warsztaty „W rytmie Serca”

W dniach 23-25 listopada odbyły się pierwsze z warsztatów, wchodzących w skład cyklu, który nazwany został „W rytmie Serca”.

Ta nowa inicjatywa chrystusowców ze szczecińskiego Sanktuarium Serca Jezusowego oraz działającego przy parafii Duszpasterstwa Akademickiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dwie tury warsztatów: jesienna (przeprowadzona w miniony weekend) i wiosenna  mają za zadanie przygotować nas do czerwcowego koncertu wielbienia w Parku Andersa.

Warsztaty poprowadzili znani śpiewacy i kompozytorzy, związani z muzyką kościelną: Leopold Twardowski i Paweł Bębenek. Dla uczestników był to czas swoistych rekolekcji, ponieważ – obok ćwiczeń praktycznych i warsztatowych – znaczną część stanowiły: wspólna modlitwa, świadectwa i konferencje głoszone przez ks. Marcina Sęka SChr – duszpasterza akademickiego. Warsztaty zakończyły się wspólnym wielbieniem Boga i Mszą Świętą z udziałem studentów w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Już teraz gorąco zapraszamy do współtworzenia tego dzieła i zapisów na warsztaty wiosenne. Szczegóły na stronie www.wrytmie.chrystusowcy.pl

ks. Michał Kłos SChr

Za: serwis.chrystusowcy.pl