Home WiadomościZ kraju Spotkanie seniorów na Polach Lednickich

Spotkanie seniorów na Polach Lednickich

Redakcja

deon.pl5 września pod hasłem „W imię Ducha Świętego” odbędzie się XII Lednica Seniora. Przesłanie modlitewnego spotkania seniorów będzie nawiązywać do Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbyło się w czerwcu.

Uczestnicy wezmą udział w modlitwach, adoracji Najświętszego Sakramentu, tańcach i śpiewie oraz przejdą przez Bramę-Rybę, czyli stalową konstrukcję w kształcie ryby w symbolicznym geście wyboru Chrystusa – zapowiadają organizatorzy.

„Czerwcowe Spotkania Lednickie są wielkim modlitewnym stołem, z którego okruchy spadają i na Lednicę Malucha, Motocyklisty i właśnie Lednicę Seniora” – podkreślił w rozmowie z PAP pomysłodawca i organizator spotkania dominikanin o. Jan Góra.

Każde wrześniowe spotkanie ma swoje hasło, które jest takie samo jak hasło czerwcowego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych nad Lednicą. Seniorzy otrzymują też te same, co młodzi symbole lednickie. Wydarzenie zakończy się przed wieczorem, inaczej niż spotkania młodych, które trwają do późnych godzin nocnych.

„Najbardziej wyjątkowe podczas tych spotkań jest to, że seniorzy niezwykle emocjonalnie to przeżywają, co roku są po prostu wspaniali i swoją energią, i entuzjazmem dorównują młodzieży” – dodał o. Góra.

W sobotę odbędzie się natomiast lednickie spotkanie motocyklistów.

„Mimo że spotkanie nosi nazwę Lednica Motocyklisty, pod Bramę-Rybę zapraszamy wszystkich kierowców. Poza wspólną modlitwą jednym z głównych punktów spotkania będzie poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców” – powiedział rzecznik prasowy Spotkań Lednica 2000 Bartłomiej Dobrzyński.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. W tym roku młodzież zgromadziła się pod Bramą-Rybą 6 czerwca. W spotkaniu uczestniczyło ponad 75 tysięcy pielgrzymów z Polski i Europy.

PAP/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda