Home WiadomościZ kraju Spotkanie wyższych przełożonych europejskich prowincji Zgromadzenia Redemptorystów

Spotkanie wyższych przełożonych europejskich prowincji Zgromadzenia Redemptorystów

Redakcja

W Krakowie w dniach 29.10-03.11 odbyło się spotkanie wyższych przełożonych Zgromadzenia Redemptorystów z Europy, tzw. spotkanie „w połowie sześciolecia”. Zostało ono zorganizowane przez Zarząd Generalny, który jest na półmetku swojej kadencji. Celem zjazdu była konsultacja dotycząca różnych aspektów życia apostolskiego i realizowania zadań wyznaczonych przez ostatnią Kapitułę Generalną. W domu zakonnym redemptorystów obecni byli Ojciec Generał Michael Brehl, członkowie Zarządu Generalnego, prowincjałowie, wiceprowincjałowie i przełożeni regii z terenu Europy oraz przedstawiciel braci zakonnych.

Podczas kolejnych dwóch dni (5-6 listopada) uczestnicy zjazdu kontynuowali spotkanie w ramach Konferencji Redemptorystów Europy. Pod przewodnictwem koordynatora o. Jacka Zdrzałka wyżsi przełożeni dyskutowali nad współczesnymi wyzwaniami duszpasterskimi i misyjnymi w zmieniających się warunkach kulturowych i socjologicznych na naszym kontynencie. Konferencja Redemptorystów Europy wspomaga współpracę wszystkich europejskich jednostek naszego zgromadzenia nad wspólnymi projektami pastoralnymi i formacyjnymi.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda