Home WiadomościZ kraju Stan zdrowia abp Henryka Hosera uległ poprawie

Stan zdrowia abp Henryka Hosera uległ poprawie

Redakcja

Poprawił się stan zdrowia abp. Henryka Hosera, a przyczyny choroby zostały usunięte – poinformował w poniedziałek biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Według komunikatu bp. Solarczyka zamieszczonego na stronie diecezji warszawsko-praskiej, stan zdrowia abp. Hosera znacznie się poprawił, a wszystkie przyczyny choroby zostały usunięte.

“Najbliższe dni będą wsparciem dla naszego Pasterza w pełnym powrocie do zdrowia i zakończą okres jego hospitalizacji” – dodał bp Solarczyk. Podziękował również, w imieniu abp. Hosera, za życzliwość i modlitwę.

W czwartek 30 grudnia 2016 r. abp Hoser po kilkudniowym, nieprzynoszącym poprawy leczeniu infekcji trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego malarię.

Abp Henryk Hoser ma 74 lata, od 2008 r. jest biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Jest pallotynem, misjonarzem, lekarzem; przewodniczy Zespołowi Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski; jest też członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny KEP.

PAP/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda