Krakowscy Redemptoryści gościli obraz MB Częstochowskiej

W dniach 2 i 3 stycznia 2017 r . we wspólnocie krakowskich redemptorystów na Podgórzu oraz w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy gościła Maryja w jej cudownym wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Obecność ikony z Częstochowy związana jest z peregrynacją kopii cudownego obrazu w męskich wspólnotach życia konsekrowanego i stowarzyszeniach życia apostolskiego w archidiecezji krakowskiej.

Pierwsze dni nowego roku z takim Gościem było dla naszej wspólnoty zaszczytem i radością. Najpierw w kaplicy domowej redemptorystów był czas na wspólnotową i osobistą modlitwę przed obliczem Matki Bożej. Drugiego dnia, w kaplicy domu rekolekcyjnego wspólnota ewangelizacyjna Redemptor i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda” dokonała aktu oddania się Matce Bożej. W czasie Eucharystii 57 osób złożyło zobowiązania  do formacji w kolejnym roku wzrastania na drodze uczniów Jezusa.

Obecność Maryi dla naszych wspólnot, zarówno redemptorystów jak również świeckich związanych z naszą misją jest znakiem Bożej obecności i prowadzenia. Szczególnie ważne jest to dla nas w kontekście nowego roku duszpasterskiego w Polsce, którego wyzwaniem jest wyjście i głoszenie Ewangelii.

o. Paweł Drobot CSsR, Kraków

Za: www.redemptor.pl