Home WiadomościZ kraju Werbiści: Projekt filmowy “Jestem w drodze”

Werbiści: Projekt filmowy “Jestem w drodze”

Redakcja

Dostępna już jest pełna wersja filmu “Jestem w drodze”. Autorami scenariusza są klerycy, którzy opowiadają o różnych etapach wyboru swojego swojej drogi życia.

Film został przygotowany przez o. Krzysztofa Kołodyńskiego SVD, we współpracy z klerykami oraz wspólnotami domów w Pieniężnie i Chludowie.

O. Krzysztof tak opowiada o projekcie:
Na pytanie „Jak znalazłeś się w zakonie?” często odpowiadamy, że „to długa historia”. Najczęściej jest to prawda! To trochę wymijające stwierdzenie, wyraża trudność prostego wskazania powodu takiej decyzji. Pan Bóg sam wybiera czas, miejsce i ludzi, gdyż to Jego inicjatywa. Jego głos jest czasem subtelny i pojawia się już w pierwszych latach życia. Potem zatarty biegiem wydarzeń, odżywa na kolejnych etapach życia. Niekiedy głos ten jest jak uderzenie huraganu, który próbuje nagiąć żagiel statku, kierując go na odpowiedni kurs.

Pierwsze chwile, w których rozpoznali Boży głos, nierzadko budziły w nich strach. Kolejnym krokiem było podzielenie się tą „tajemnicą” z rodziną. Był również czas konfrontacji z własnymi planami i tym, co człowiek wcześniej określił jako szczęście. Ta droga, to odzwierciedlenie pewnej walki, która dokonuje się przed ostatecznym „TAK”. Myli się ten, kto oczekuje krótkiej i prostej odpowiedzi na pytanie „Jak znalazłeś się w zakonie?”. Tajemnicy powołania nie da się opowiedzieć. Na nie się odpowiada i je przeżywa. To nieustanna droga…

Film zawiera kilka obrazów z Misyjnego Seminarium w Pieniężnie. Trudno pokazać wszystko. Doceńcie starania naszych nowicjuszy i kleryków, którzy odkrywają rąbek osobistej historii. W filmie zamieszczono również jedną z najważniejszych modlitw werbisty – Modlitwę Kwadransową. W niej, nasz Założyciel św. o. Arnold Janssen, wyraził szczególny charyzmat posłania na krańce świata.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda