Home WiadomościZ kraju Stara Wieś: XII Ignacjańskie Dni Młodzieży

Stara Wieś: XII Ignacjańskie Dni Młodzieży

Redakcja

deon.plJuż po raz dwunasty odbyły się Ignacjańskie Dni Młodzieży. W tym roku hasłem przewodnim był ewangeliczny motyw z Ewangelii św. Jana – 12 okruchów.

Młodzież z jezuickich duszpasterstw młodzieżowych „MAGIS” tradycyjnie zgromadziła się w podkarpackiej Starej Wsi. Spotkanie trwało od 28 lipca do 1 sierpnia. Zanim jednak doszło do wielkiego świętowania, większość z nich odbyło swoje rekolekcje na czterech różnych stopniach formacji „MAGIS”. – Trzeba pamiętać, że z tych czterech dni można uzbierać dwanaście pełnych koszy ułomków i karmić się nimi przez cały rok po powrocie do swoich domów. Wielu z Was już nieraz tego doświadczyło – powiedział o. Paweł Beń SJ, dyrektor XII Ignacjańskich Dni Młodzieży.

IDM-y służą utrwalaniu pedagogiki ignacjańskiej, dzięki czemu młodzi są przygotowywani do wyboru własnego powołania i życia jako świadkowie Chrystusa w codzienności. W centrum IDM-owego dnia jest oczywiście Eucharystia, a przed i po niej aktywizacja, czyli tzw. warsztaty. Młodzi mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań pod okiem warsztatowców i specjalistów w danej dziedzinie.

Pierwszego dnia uczestnicy spotkania wysłuchali swoich świadectw doświadczenia Boga w życiu. Drugiego dnia odbyło się wieczorem nabożeństwo przygotowane przez nowicjuszy Towarzystwa Jezusowego ze Starej Wsi. W kolejnym dniu odbył się festiwal filmowy, na który wspólnoty MAGIS nadsyłały przygotowane przez siebie krótkie filmy. Ostatni dzień zwieńczył koncert finałowy. W tym roku gościem wieczoru był zespół New Life’m.

Magdalena Kielnar / jezuici.pl / ak

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda