Home WiadomościZ kraju Startuje Studium Dominicanum

Startuje Studium Dominicanum

Redakcja

Aż 170 osób rozpocznie zajęcia w Studium Dominicanum – Szkole Filozofii i Teologii im. Ojca Jacka Woronieckiego, którą otwierają dominikanie z warszawskiego Służewa dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę religijną.

„Tak duże zainteresowanie spowodowane jest swego rodzaju głodem poznania różnych aspektów myśli chrześcijańskiej i podstaw wiary, która rozwija Kościół od dwóch tysięcy lat. Zdobyta wiedza może dopomóc, w pewnym zakresie, naszym słuchaczom swobodniej poruszać się w przestrzeni religijno-intelektualnego zmagania się wiary i rozumu, a przede wszystkim otworzyć z ufnością na dalsze pogłębienie” – mówi dyrektor Studium, o. Norbert Lis.

Studium rozpocznie działalność 19 stycznia. Podczas uroczystej inauguracji jego uczestnicy otrzymają dominikańskie błogosławieństwo i wysłuchają wykładu inauguracyjnego, który wygłosi prof. Władysław Stróżewski. Następnie rozpoczną się zajęcia.

Studium Dominicanum podjęło współpracę zarówno z instytucjami naukowymi, jak i formacyjnymi Polskiej Prowincji Dominikanów. Studium współpracuje więc z: Instytutem Tomistycznym, Dominikańskim Ośrodkiem Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach, Studium Chrześcijańskiego Wschodu, Dominikańskim Studium Filozofii i Teologii, Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów oraz parafią Świętego Dominika.

W ramach Studium odbędą się serie wykładów składających się z dwóch cyklów. Pierwszy trwał będzie od 19 stycznia do 15 czerwca 2013 roku i poświęcony zostanie najważniejszym kwestiom z filozofii i teologii. Na drugi cykl – od października 2013 do czerwca 2014 roku – złożą się wykłady i warsztaty poświęcone tradycji myśli dominikańskiej.

Odbywające się w dwie soboty miesiąca wykłady poprowadzą znani w swoich dziedzinach specjaliści, a wśród nich: abp Wacław Depo, biskupi Zbigniew Kiernikowski i Grzegorz Ryś, a także księża profesorowie: Waldemar Chrostowski, marianin Andrzej Szostek, Jerzy Szymik oraz ceniony spowiednik kapucyn Piotr Jordan Śliwiński.

Wykłady prowadzić będą też m.in. dominikanie: teolog o. Jacek Salij, filozof i teolog o. Jan Andrzej Kłoczowski, a także rektor Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie, o. Michał Paluch i dyrektor Instytutu Tomistycznego, o. Paweł Krupa.

Wśród wykładowców świeckich znajdą się: znany filozof Władysław Stróżewski, filozof Agnieszka Maria Kijewska oraz teolog i biblista Krzysztof Mielcarek.

Więcej informacji na stronie internetowej Studium Dominicanum.

sz, dominikanie.pl / sd.sluzew.dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda