Strona Wincentyńskich Dni Młodzieży 2016 r.

misjonarze.orgOd 8 lipca rusza strona poświęcona spotkaniu Młodzieży Wincentyńskiej w 2016 r. Na stronie internetowej famvin2016.pl znajdziecie wszystkie informacje na temat przygotowań do tego wydarzenia.

Za pośrednictwem tej strony możecie się również skontaktować z organizatorami i zapytać o wszystko, co was interesuje. Są także obecni w mediach społecznościowych: FacebookTwitterGoogle+. Oraz zapraszają Was do dzielenia się Waszymi opiniami i odczuciami na temat uczestnictwa w spotkaniach młodzieży wincentyńskiej.

W zaproszeniu na spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej w 2016 r. organizatorzy napisali: Na zakończenie Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek ogłosił, że najbliższe spotkanie młodzieży z całego świata odbędzie się „w Krakowie, w Polsce”. Rodzina Wincentyńska w naszym kraju przyjęła tę wiadomość z wielką radością. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że spotkanie będzie wspaniałą okazją do poznania przez młodzież wincentyńską miejsc, w których żył, pracował i wzrastał do świętości Jan Paweł II.

Od czasu spotkania w Rzymie w 2000 roku Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą zjazdy młodzieży wincentyńskiej z całego globu. Radujemy się, że tym razem młodzi z Rodziny Wincentyńskiej będą mieli okazję spotkać się w kraju, który był bliski sercom św. Wincentego i św. Ludwiki, w kraju, do którego pierwsi Księża Misjonarze i Siostry Miłosierdzia zostali wysłani osobiście przez świętych Założycieli. Od tamtego momentu, pomimo wielu tragicznych wydarzeń historycznych, wspólnoty wincentyńskie nieprzerwanie działają w Polsce, realizując na różne sposoby swój charyzmat.

Mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w Wincentyńskich Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 23–25 lipca 2016 r., bezpośrednio poprzedzając spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będą się one odbywać pod hasłem: „Wincentianie wierni miłosierdziu”. Miejscem spotkania będzie Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina 2000″ w Piekarach koło Krakowa. Jest to szczególne miejsce, w którym od kilkunastu lat młodzież z całej Polski zdobywa wiedzę i doświadczenie, pogłębiając również swoje życie religijne.

Za: www.misjonarze.org