Home WiadomościZ kraju Studium Franciszkańskie w Krakowie

Studium Franciszkańskie w Krakowie

Redakcja

Dnia 23 czerwca br. w klasztorze Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie została podpisana Umowa o współpracy pomiędzy krakowskimi Prowincjami Pierwszego Zakonu św. Franciszka w ramach powstającego Studium Franciszkańskiego.

Umowę podpisali Ministrowie Prowincjalni: o. Marian Gołąb OFMConv, o. Tomasz Żak OFMCap oraz o. Jacek Koman OFM, a także Rektorzy WSD: o. Mariusz Orczykowski OFMConv, o. Augustyn Chwałek OFMCap oraz o. Alojzy Warot OFM.

W poniedziałek 25 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/18 w naszym Wyższym Seminarium Duchownym pw. św. Bonawentury w Krakowie – Bronowicach. Rozpoczęło się o godz. 10.00 Mszą św. w intencji kleryków, wychowawców i wykładowców, której przewodniczył i wygłosił homilię Minister Prowincjalny o. Jacek Koman OFM; koncelebrowali wychowawcy i wykładowcy Seminarium oraz przedstawiciele Zarządu Prowincji.

Po krótkiej przerwie na kawę, o godz. 11.00 odbyła się konferencja na zakończenie roku akademickiego. Uroczystości zakończono wspólnym obiadem w refektarzu seminaryjnym.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda