Home WiadomościZ kraju Sulejówek: mariańskie odnowienie ducha

Sulejówek: mariańskie odnowienie ducha

Redakcja

Nad życiem zakonnym jako drogą naśladowania Chrystusa, rolą Ducha Świętego w życiu zakonnika, radami ewangelicznymi, sposobami budowania wspólnoty i funkcją przełożonego we wspólnocie zakonnej oraz mariańskimi charyzmatami podejmowali refleksję księża marianie zebrani na renowacjach w domu rekolekcyjnym w Sulejówku (8-28 lipca). Mariańskie konstytucje nakazują każdemu współbratu po ślubach wieczystych, aby co pięć lat odbył kilkutygodniowy czas odnowy duchowej we wspólnocie. W Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów organizowane są każdego roku dwie tury renowacji – letnia i jesienna. Moderatorem tegorocznej letniej renowacji w Sulejówku był ks. Andrzej Jerominek MIC, przełożony domu seminaryjnego w Lublinie i prefekt alumnów. Wzięło w niej udział siedmiu współbraci z Polskiej Prowincji oraz jeden z Wikariatu Azjatyckiego.

Renowanci pielgrzymowali także do domu macierzystego Zgromadzenia w Puszczy Mariańskiej oraz do grobu Ojca Założyciela w Górze Kalwarii na Mariankach. Mieli także okazję wysłuchać wykładu ks. dr. Jana Kosmowskiego MIC nt. wybitnych postaci zakonu marianów z XVIII w. Z racji przeżywanego w mariańskiej wspólnocie Roku bł. Jerzego Matulewicza podjęli także refleksję nad wartością życia zakonnego w życiu i nauczaniu mariańskiego Odnowiciela.

Jednym z punktów dnia było tzw. collatio, podczas którego współbracia dzielili się swoim świadectwem powołania oraz przeżywanej drogi życia zakonnego.

xkt

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda