Świąteczne prezenty od Fundacji Kapucyńskiej

Świąteczny upominek dla najbliższych i dar serca dla bezdomnych w jednym – to bożonarodzeniowa akcja Fundacji Kapucyńskiej, dzięki której można połączyć kupowanie prezentu z pomocą ubogim.

Z myślą o nadchodzących świętach i prezentach pod choinką zajmująca się bezdomnością Fundacja Kapucyńska, zorganizowała akcję, dzięki której można wesprzeć budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy i jednocześnie sprawić bliskiej osobie niezwykły upominek. Świąteczny zestaw, proponowany przez Fundację to miodowe, naturalne Mydełko Nadzieja i różaniec zrobiony przez osobę bezdomną. Cały dochód ze sprzedaży bożonarodzeniowych zestawów zostanie przeznaczony na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy – miejsca, w którym ubodzy i bezdomni znajdą pomoc doraźną oraz wsparcie psychologiczne i duchowe.  – Samo wydawanie posiłków to wyłącznie utrzymywanie tych ludzi w bezdomności. My natomiast chcemy dać im możliwość wyjścia z tej sytuacji. Dlatego nieodzowne jest scalenie wszystkich naszych działań w jednym miejscu – powtarza uparcie br. Adam Zwierz, opiekun Jadłodajni Miodowa, która ściśle współpracuje z Fundacją.

Bożonarodzeniowa akcja to pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym – w końcu Święta są czasem obdarowywania najbliższych, ale również czasem uświadamiania sobie potrzeb drugiego człowieka. By atmosfera radości, związana z narodzeniem Jezusa, była w pełni przeżywana, warto pamiętać o osobach, dla których czas Świąt jest szczególnie trudny.

Wszyscy zainteresowani świątecznym zestawem mogą go kupić do 21 grudnia w sklepiku internetowym fundacji: http://sklep.fundacja-kapucynska.org lub bezpośrednio przy furcie klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie przy ul. Miodowej (wejście od ul. Kapucyńskiej 4), w każdy czwartek w godz. 17-20.

Za: www.deon.pl