Święto Młodzieży na Górze Świętej Anny

RV„Uwiodłeś mnie Panie miłością” to hasło  tegorocznego, dziewiętnastego z kolei Święta Młodzieży na Górze Świętej Anny. Organizowane przez franciszkanów rekolekcje trwają od poniedziałku 20 lipca. W tym roku przyjechało ponad 800 osób – powiedział o. Kamil Klimecki.

„To jest zróżnicowana młodzież. Część w wieku po drugiej klasie gimnazjum, szkoła średnia, ale są także studenci. No i mamy parę osób, które pracują  już zawodowo, a chciały ten czas spędzić na Górze Świętej Anny. Przedział wiekowy jest więc od drugiej klasy gimnazjum wzwyż” – zauważył o. Klimecki.

„Nazywam się Roksana, jestem z Wrocławia. Tak jakoś koleżanka mnie namówiła, żeby tu przyjechać, no i jestem. To miejsce ma coś takiego w sobie, że ludzie tutaj też  się strasznie zmieniają, a zmieniają się na lepsze” – powiedziała jedna z uczestniczek.

„Jestem Paweł, przyjechałem z Byciny. Jestem tu już czwarty raz. Po prostu to miejsce przyciąga. Za pierwszym razem zabrała mnie tu moja siostra. Najważniejsza w tym spotkaniu jest dla mnie możliwość pójścia sobie do kaplicy na takie prywatne spotkanie z Bogiem.  Cały czas jest możliwa adoracja i to jest  naprawdę bardzo fajne przeżycie, jak się tak idzie samemu w nocy na godzinną adorację, gdzie są dwie osoby na całą kaplicę. Cisza wszędzie dokoła. Jesteś tylko ty sam z Bogiem – to jest takie bardzo mocne” – mówił Paweł.

Święto Młodzieży zakończy się w sobotę 25 lipca nad ranem. A już po południu zaczną przybywać pielgrzymi na rozpoczynające się uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.

T. Ciecierski, Góra Świętej Anny

Za: Radio Watykańskie