Home WiadomościZ kraju Święty Krzyż – Świętokrzyskie Nocne Czuwanie

Święty Krzyż – Świętokrzyskie Nocne Czuwanie

Redakcja

oblaci.plW trzeci piątek miesiąca w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego odbyło Świętokrzyskie Nocne Czuwanie, animowane przez wspólnotę Domowego Kościoła z diecezji kieleckiej.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się też członkowie kręgów tej wspólnoty z diecezji sandomierskiej i radomskiej oraz wierni z dekanatu świetokrzyskiego na czele ze swoimi duszpasterzami. W sumie w piątkowy wieczór modliło się kilkaset osób.

Modlitwa rozpoczęła się przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Następnie odprawiono drogę krzyżową, którą animowali członkowie Domowego Kościoła z Kielc. Po przyjściu do bazyliki rozpoczęło się nabożeństwo pokutne. Pątnicy mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Potem miała miejsce wspólna Eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. dr Adam Wilczyński, diecezjalny moderator Domowego Kościoła z diecezji kieleckiej. Po Mszy świętej wszyscy obecni zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

Świety Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

OMI/Świety Krzyż

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda