Home WiadomościZ kraju Święty Stanisław Kostka na znaczku Poczty Polskiej

Święty Stanisław Kostka na znaczku Poczty Polskiej

Redakcja

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek emisji „Patroni Polski” z okazji ustanowionego przez Episkopat Polski Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki przypadającego w 450. Rocznicę śmierci świętego jezuity, patrona polskiej młodzieży.

Na znaczku przedstawiono wizerunek obrazu „Święty Stanisław Kostka” autorstwa Elżbiety Plewy-Hoffmann z 1996 roku. Umieszczono również roślinny motyw ozdobny, w który wpisana jest sylwetka białego orła w koronie. Nakład znaczków wynosi 120 tys. sztuk, a cena – 2,60 zł.

Poczta Polska wprowadziła też do obiegu kopertę FDC wydawaną zwykle w pierwszym dniu obiegu znaczków. Na kopercie tej umieszczono logotyp serii „Patroni Polski”, zdjęcie kościoła św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie znajdują się relikwie św. Stanisława Kostki oraz kopia jego własnoręcznej prośby z 27 października 1567 r. o rozmowę kwalifikacyjną, aby zostać przyjętym do nowicjatu jezuitów w Rzymie, z autentycznym podpisem świętego. Na kopercie znajduje się też stempel z symbolem Towarzystwa Jezusowego i nazwą urzędu Pocztowego Przasnysz 1, który został wyznaczony na dzień pierwszego dnia obiegu znaczka.

Więcej o znaczku i kopercie Poczty Polskiej można przeczytać na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda