Home WiadomościZe Świata Męczennicy z Pariacoto we Francji

Męczennicy z Pariacoto we Francji

Redakcja

Francja otwiera się na Męczenników z Pariacoto. To kolejne terroryzowane państwo w Europie, które przyjmuje na swój teren patronów modlitwy w obronie przed terroryzmem.

W dniach od 9 do 16 września 2018 r. we Francji będą miały miejsce cztery instalacje relikwii pierwszego stopnia pierwszych polskich misjonarzy Męczenników z Pariacoto – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Miejsca we Francji,  w których będą od tej pory znajdować się pierwsze relikwie to: Bazylika Matki Bożej Zwycięskiej (Paryż); Kaplica Gwardii Republikańskiej (Paryż); Parafia pw. Św. Pawła (Corbeil-Essones); Polska Misja Katolicka (La Croix-Saint-Ouen).

Serdecznie zapraszamy wszystkich Francuzów i Polaków przebywających we Francji i na te uroczystości:

  • 09.09.2018 – Polska Misja Katolicka (La Croix-Saint-Ouen) – 11.00 – Msza Święta; 16.00 – druga Msza Święta w terenie
  • 15.09.2018 – Basilique Notre-Dame des Victoire (Paryż) – 11.00 Msza św. – 12.00 – konferencja – 13.00 – adoracja, ucałowanie relikwii; 14.00 – spotkanie z wiernymi
  • 16.09.2018 – Parafia pw. św. Pawła (Corbeil-Essones) – 9.45 Msza Święta (FR) – 11.30 Msza Święta (PL) – 15.00 – Msza Święta na dojazdówce.

Wszędzie będzie możliwość otrzymania relikwii drugiego stopnia i możliwość nabycia innych materiałów związanych z męczennikami, nie tylko w języku polskim.

We Francji pojawi się wtedy pierwszy raz, nowa książka o męczennikach z Pariacoto  „Pasja” w języku francuskim. Relikwie drugiego stopnia dostępne będą również z opisem w języku francuskim.

Spotkajmy się! Podaj dalej innym znajomym mieszkającym we Francji. To historyczne wydarzenia, związane z naszymi Męczennikami z Pariacoto.

Pokój i Dobro!

br. Jan Hruszowiec
Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda