Home WiadomościZ kraju „Szalony Maks” – powstaje film animowany dla dzieci

„Szalony Maks” – powstaje film animowany dla dzieci

Redakcja

Dzięki pozytywnej decyzji Filmoteki Małopolskiej powstaje nowy, animowany film dla dzieci o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Szalony Maks”. Tego zadania podjęło się Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek z Nowego Sącza, które realizację tego zadania zleciło Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej.

„Jak wiemy Studio to, w swej liczącej 75 lat historii, wyprodukowało ponad tysiąc filmów. Dla potrzeb animacji w krakowskim studiu Katolik zostały już nagrane dialogi, którymi głównymi wykonawcami były dzieci” – mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Promyczek.

Wydawnictwo korzystając z bogatego doświadczenia w pracy z dziećmi zaprosiło do nagrań laureatów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek – Piotra Klimę z Katowic i Antoninę Kruszyńską z Cieszyna oraz dzieci z zespołu Promyczki Dobra. Autorką scenariusza, który współczesnym dzieciom pozwala poznać najważniejsze fakty z życia małego Mundka i późniejszego O. Maksymiliana, jest Krystyna Blachura ze Studia Filmów Rysunkowych, a muzykę do filmu realizuje Joachim Mencel.  

Do tworzenia postaci i animacji z zapałem przystąpiła cała ekipa bielskiego studia, którą to kieruje reżyser Marek Burda. Producentem wykonawczym ze strony Studia jest Maciej Chmiel – jego nowy dyrektor. 

„Ta 12. minutowa animacja ma być gotowa jeszcze w tym roku i zapewne pozwoli jeszcze lepiej poznać naszego wielkiego świętego – Szaleńca Niepokalanej – którego w tym roku szczególnie wspominamy, przypominając 80. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz 50. rocznicę beatyfikacji” – podkreśla ks. Mulka.

Za: diecezja.tarnow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda