Home WiadomościZ kraju Szczecin: Sympozjum “Ksiądz Bosko – jego pedagogia”

Szczecin: Sympozjum “Ksiądz Bosko – jego pedagogia”

Redakcja

W dniu miesięcznego wspomnienia NMP Wspomożenia Wiernych, to jest 24 listopada 2012 roku, w szczecińskim zespole szkół salezjańskich, na ulicy Ku słońcu, odbyło się sympozjum poświęcone wychowaniu młodzieży, pod hasłem: Ksiądz Bosko – jego pedagogia.

Sympozjum rozpoczęło się Mszą Świętą i było podzielone na dwie części: pierwsza część poświęcona zagadnieniom teoretycznym pedagogii księdza Bosko, w której wygłosili swoje referaty ksiądz dr hab. Zbigniew Łepko SDB, ksiądz prof. Zbigniew Formella SDB, ksiądz mgr Mariusz Słomiński SDB oraz ksiądz dr Zenon Klawikowski SDB. Każdy z wymienionych miał około 30 minut aby podzielić się swoimi refleksjami na obrany temat. System prewencyjny był przedstawiony ze wszystkich możliwych wymiarów ludzkich, mianowicie ze strony antropologicznej, psychologicznej, filozoficznej oraz teologicznej.

Druga część sympozjum poświęcona była przedstawieniu strony praktycznej systemu prewencyjnego. Między innymi bardzo ciekawe wykłady wygłosili pan Marek Skoczylas – pracownik salezjańskiego, młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Poznaniu oraz matka czwórki dzieci – pani psycholog Katarzyna Nowicka z Rumi. Był również czas na dyskusje. Padało wiele pytań, na które szukano jak najtrafniejszych odpowiedzi.

Na zakończenie sympozjum słowo wygłosił ksiądz dr Marek Chmielewski SDB przełożony Inspektorii pw. św. Wojciecha. Po błogosławieństwie wszyscy uczestniczy rozjechali się do swoich domów i placówek, aby dalej kontynuować dzieło wychowania i zbawienia młodzieży w duchu św. Jana Bosko.

kl. Roman Tsyganiuk SDB / Źródło: wsdts.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda