Home WiadomościZ kraju Szczyrk: 119. rocznica objawień Matki Bożej

Szczyrk: 119. rocznica objawień Matki Bożej

Redakcja

25 lipca 1894 r. 12-letnia Julka Pezda oznajmiła swojej mamie, że widziała Matkę Bożą. Pobożna kobieta zapewne przeżegnała się i jak to zwykle bywa nie uwierzyła od razu. Ale 119. lat historii pokazuje, że takie miejsce jak nasza dziś Góra Błogosławieństw wybiera sam Bóg i Matka Najświętsza.

U progu rocznicy tego niezwykłego wydarzenia, 24 lipca, pielgrzymi zebrani na czuwaniu modlitewnym zanosili swe prośby i błagania do Boga, wsparte orędownictwem Wspomożycielki i św. Jana Bosko.

W tym modlitewnym zamyśleniu towarzyszyli nam nowicjusze salezjańscy z Kopca k. Częstochowy, pod kierunkiem mistrza nowicjatu – ks. Dariusza Szyszki SDB. Młodzi, którzy pragną iść za Księdzem Bosko prowadzili Drogę światła, procesję różańcową, a także posługiwali podczas Mszy świętej o 21.00.

Wspólnej Eucharystii przewodniczył tegoroczny neoprezbiter – salezjanin, ks. Dariusz Mencel. Na zakończenie Mszy świętej udzielił on prymicyjnego błogosławieństwa.

Podczas lipcowego czuwania pięknym momentem była modlitwa maryjna – Akatyst ku czci Bogurodzicy. Po raz ostatni w tym czasie przewodniczył jej ks. Aleksander Samoilov SDB, który za parę dni kończy swoje posługiwanie w Szczyrku, gdyż udaje się na misje do Argentyny.

Rocznica objawień co roku zbiega się z uroczystością odpustową ku czci patrona szczyrkowskiej parafii – św. Jakuba Apostoła St., dlatego też zamiast nabożeństwa ku czci bł. Jana Pawła II, ksiądz proboszcz Andrzej Loranc przewodniczył modlitwie ku czci św. Jakuba o godzinie 19.00, po której wierni mogli oddać cześć relikwiom tego wielkiego Apostoła.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda