Home WiadomościZ kraju Szczyrk: Biskup diecezji u Księdza Bosko

Szczyrk: Biskup diecezji u Księdza Bosko

Redakcja

W niedzielę 21 lipca do Szczyrku przybył ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej ks. bp Tadeusz Rakoczy. Odprawił on Mszę św. w sanktuarium oraz modlił się przy relikwiach św. Jana Bosko.

To była już druga niedziela odkąd w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku goszczą relikwie Księdza Bosko. Kaznodzieją tego dnia był ks. Wojciech Krawczyk SDB – rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. W swoich kazaniach rozważał on jeden ze snów św. Jana Bosko „O dwóch kolumnach”. Tymi kolumnami są Maryja Wspomożenie Wiernych i Eucharystia.

Tego dnia do sanktuarium w Szczyrku przybył pasterz diecezji bielsko-żywieckiej ks. bp Tadeusz Rakoczy. Przewodniczył on uroczystej sumie o 11.30. Uczestniczył w niej również przełożony inspektorii krakowskiej ks. Dariusz Bartocha.

Animację liturgiczno-muzyczną przeprowadzili ministranci krakowskiej prowincji salezjanów, którzy w tych dniach przebywali w Salezjańskim Domu Duchowości w Szczyrku na „Wakacjach z ks. Bosko”, a także Chór Sanktuarium, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic oraz Zespół Regionalny „Klimczok”.

Po zakończeniu Mszy św., pod przewodnictwem księdza biskupa modlono się przy relikwiach św. Jana Bosko. Relikwie pozostaną w Szczyrku do 13 sierpnia.

Źródło: www.szczyrk.sdb.org.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda