Home WiadomościZ kraju Szensztat: Auxiliar peregrynuje w diecezji legnickiej

Szensztat: Auxiliar peregrynuje w diecezji legnickiej

Redakcja

Matka Boża Pielgrzymująca rozpoczęła 1 kwietnia 2014 r. peregrynację w diecezji legnickiej. Tego dnia o godz. 17.00 górnicy w galowych mundurach uroczyście wprowadzili Auxiliar do kościoła w parafii pw. Chrystusa Króla w Bolesławcu. W tej właśnie parafii powstał 6 lat temu pierwszy krąg Pielgrzymującej Matki Bożej. Pielgrzymujące Sanktuarium przyjmowały wówczas 4 rodziny. Dziś w diecezji legnickiej istnieje ponad 40 kręgów, skupiając ponad 400 rodzin.

Uroczysta Msza św. koncelebrowana rozpoczęła się o godz. 18.00. Przewodniczył JE ks. bp Marek Mendyk. Przybyli proboszczowie z niektórych parafii, w których istnieją kręgi Ruchu Szensztackiego: ks. dziekan dr Stanisław Kusik z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, ks. Jan Trznadel z Osłej, ks. Franciszek Modrzyński z Gierałtowa, ks. Romuald Glapa z Żeliszowa. Przybyły też siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek i siostry Adoratorki Krwi Chrystusa. Przybyli też liczni pielgrzymi z wielu parafii, a czciciele Matki Bożej Pielgrzymującej przynieśli ze sobą pielgrzymujące sanktuaria.

W homilii ks. bp Marek mocno zaakcentował rolę wychowania nowego człowieka w Ruchu Szensztackim, aby w nowej, obecnej rzeczywistości, przy pomocy Maryi, która zawsze niesie Jezusa i do  Niego prowadzi –  pomóc zbudować nową jakość. Nawiązał do przymierza miłości, które posiada bardzo mocny, wyraźny wychowawczy charakter. „To jest nic innego, jak idea świętości życia dnia codziennego. To nic innego jak mądre, piękne realizowanie obowiązków codziennego życia” – podsumował tę część homilii.

Do godz. 21.00 trwała adoracja Maryi, której towarzyszyły modlitwy i śpiew, ale też chwile ciszy i skupienia. Czuwanie zakończyło się o 21.00 Apelem Maryjnym, ale mimo upływu kolejnych minut po apelu – adoracja nadal trwała.

Marek Szyjkowski

Za: www.szensztat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda