Home WiadomościZ kraju Toruń: trwa spotkanie magistrów nowicjatów i postulatów z całej Polski

Toruń: trwa spotkanie magistrów nowicjatów i postulatów z całej Polski

Redakcja

W Toruniu trwa czterodniowe spotkanie magistrów nowicjatów i postulatów z całego kraju. Tematem przewodnim wydarzenia są media i komunikacja społeczna.

W wydarzeniu uczestniczy ponad 30 wychowawców. Są to reprezentanci różnych męskich instytutów życia konsekrowanego. Duchowni rozmawiają o tym, w jaki sposób komunikować się z kandydatami na zakonników. Zastanawiają się, jak docierać do młodych i wychowywać w duchu Ewangelii.

O. Bartłomiej Maziarka OSPPE zaznaczył, że media to życie młodych ludzi.

– Chcieliśmy poruszyć ten temat w takim celu, żeby wypracować pewien model korzystania z mediów przez przyszłych zakonników – bo to są ludzie, którzy przygotowują się do życia zakonnego, niektórzy do kapłaństwa – jak sobie radzić w tym świecie, w którym obecnie żyjemy. Media będą się rozwijać i myślę, że wszyscy obserwujemy, jak ten świat idzie do przodu, że informacja, która jest dzisiaj, jutro już jest nieaktualna. Chcemy spróbować wypracować jakiś jeden model wychowania młodych do korzystania z internetu, telewizji, prasy – wskazał o. Bartłomiej Maziarka OSPPE.     

W ramach spotkania duchowni uczestniczą w zajęciach z wykładowcami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Przyjrzą się pracy dziennikarzy w siedzibie Radia Maryja i TV Trwam. Będą także gośćmi audycji „Rozmowy niedokończone”.

Spotkanie odbywa się co roku, a jego organizatorem za każdym razem jest inne zgromadzenie. Za tegoroczny zjazd odpowiadają Ojcowie Redemptoryści.

Wydarzenie potrwa do czwartku.

RIRM

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda