Home WiadomościZ kraju W każdym pragnę widzieć – Mego Jezusa

W każdym pragnę widzieć – Mego Jezusa

Redakcja

Św. Paweł pisał kiedyś do chrześcijan w Rzymie, a dziś w liturgiczne wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, mówi także i do nas, co przed chwilą usłyszeliśmy w I czytaniu: „Bóg każdemu z nas wyznaczył miarę”. Jest to miara świętości, którą realizujemy codziennie, w powołaniu życiowym jakie otrzymaliśmy, jakie realizujemy. Markiewicz to rozumiał. Mówił: „Muszę być świętym i chwycę się środków odpowiednich, wszystkich oznaczających służbę dla Chrystusa”. Tak o świętości bł. Bronisława Markiewicza mówił w jego liturgiczne wspomnienie na toruńskich rybakach wikariusz generalny – ks. Rafał Kamiński.

Uroczystości w parafii Michalitów w Toruniu poprzedziła poranna Msza św. z kościoła oo. Redemptorystów transmitowana przez Radio Maryja. W czasie homilii ks. Rafał mówił: Ks. Markiewicz mocno przez Boga obdarowany, umiał też dobro i dary, talenty wydobywać z innych. To była jego życiowa misja, którą pełnił w czasach niełatwych. Ukoronowaniem obchodów wspomnienia Błogosławionego Założyciela Zgromadzeń Michalickich była Eucharystia w której udział wzięli nie tylko toruńscy parafianie, ale również przełożeni wspólnot zakonnych posługujących w Toruniu.

Ks. Asystent w homilii przypomniał również, że bł. Bronisław: to święty, który żyje dzisiaj w swoich dziełach, realizowanych przez michalitów i michalitki w 17 krajach. Jest drogowskazem, ale chce być także towarzyszem drogi naszej osobistej świętości, realizowanej w codziennym życiu, w którym trzeba czynić rzeczy zwykłe w sposób nie zwykły. Zachęcając tym, samym zebranych do praktyki cnót, którymi charakteryzował się Błogosławiony Bronisław.

Po zakończonych uroczystościach przy ołtarzu, każdy kto miał taką wolę mógł spotkać się w sali im. Jana Pawła II na agapie, kolędowaniu czy też po prostu przy herbacie i dobrym cieście. To już kolejna uroczystość, która mimo swego wymiaru liturgicznego i modlitewnego ma także aspekt integracyjny i jednoczący wspólnotę parafialną.  

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda