Trapista i dominikanin promują książkę

W Gdańsku i Poznaniu spotkają się z czytelnikami trapista Michał Zioło i dominikanin Wojciech Prus – autorzy książki „Kropki i kreski”, wydanej przez dominikańską oficynę „W drodze”. Ojciec Zioło odwiedzi również ze swoją książką Kraków.

5 grudnia obaj autorzy „Kropek i kresek” spotkają się z czytelnikami w klasztorze dominikanów w Gdańsku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.15 w Czarnej Sali w domku Duszpasterstwa Akademickiego „Górka”.

9 grudnia o. Zioło i o. Prus przez cały dzień będą podpisywać swoją książkę na dziedzińcu dominikanów w Poznaniu podczas trwającego w tym dniu tradycyjnego przedświątecznego Jarmarku Świętego Jacka. Natomiast o godz. 20 spotkają się ze studentami w Sali DA na piętrze.

Trasę promującą książkę „Kropki i kreski” zakończy 12 grudnia spotkanie o. Zioło ze studentami w krakowskim klasztorze dominikanów, które rozpocznie się o godz. 19.30 w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”.

Książka „Kropki i kreski” składa się z tekstów mieszkającego w klasztorze we Francji polskiego trapisty, o. Michała Zioło poświęconych takim poetom i pisarzom, jak: Julia Hartwig, Czesław Miłosz, Josif Brodski i Aleksander Wat. Dopełniają je rysunki dyrektora wydawnictwa „W drodze”, o. Wojciecha Prusa.

„Najpierw były teksty Michała o ukochanych pisarzach, drukowane na łamach naszego miesięcznika »W drodze«. A potem jego namowy, żebyśmy stworzyli książkę razem. Obok słów Michała miały się w niej znaleźć szkice z mojego wędrowania po świecie” – opowiada o genezie powstania książki o. Prus.

„Jesteśmy amatorami, nie profesorami sztuk, opowiemy ludziom o tym, co kochamy. Tak powstał ten notes wędrowców. Uchylamy w nim drzwi klauzury, żeby pokazać, co lubią mnisi” – dodaje dyrektor wydawnictwa „W drodze”.

sz / wdrodze.pl / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl