Home WiadomościZ kraju Trwa nowenna w sanktuarium szkaplerznym w Czernej

Trwa nowenna w sanktuarium szkaplerznym w Czernej

Redakcja

karmel.plW sanktuarium maryjnym w Czernej k. Krakowa rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. W tych dniach mają miejsce rekolekcje otwarte dla wszystkich pt. Szkaplerz św. znakiem miłosierdzia i zbawienia. W nocy z 15 na 16 lipca zaplanowano czuwanie modlitewne, które rozpocznie się procesją różańcową, a zakończy Eucharystią o północy.

W uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, głównej patronki Zakonu, Eucharystii odpustowej przewodniczyć będzie Opat z Mogiły – o. Piotr Marek Chojnacki OCist.

23 lipca rozpocznie się XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Przedpołudniową konferencję wygłosi o. Grzegorz Irzyk OCD, kustosz sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Kulminacyjnym momentem będzie natomiast Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa  Jacka Kicińskiego, klaretyna. Uczestnicy spotkania, którzy jeszcze nie przyjęli szkaplerza, będą mieli możliwość jego przyjęcia.

24 lipca w niedzielę w Czernej odbędzie się zewnętrzna uroczystość św. Eliasza Proroka, patrona kościoła.

Więcej informacji na temat tegorocznych uroczystości odpustowych: www.karmelczerna.pl 

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda