Home WiadomościZ kraju Trzebnica: Gość z Rzymu

Trzebnica: Gość z Rzymu

Redakcja

W niedzielę dnia 11 sierpnia 2019 roku parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi Śląskiej gościła wikariusza generalnego Salwatorianów ks. Adama Tenetę, który od kilkunastu lat pracuje w Rzymie i jest postulatorem generalnym. Prowadzi proces beatyfikacyjny Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Ks. Adam wygłosił kazanie w ramach przygotowań do 800-lecia konsekracji kościoła parafialnego, dzisiejszej Bazyliki św. Jadwigi. Powiedział m. in.: „Trzebnicka bazylika ma swoją bogatą, osiemsetletnią historię, piękną, choć nie pozbawioną trudnych i bolesnych chwil. Jednak zawsze była tu głoszona ta sama Ewangelia, rozbrzmiewało Boże orędzie. Zawsze, na różne sposoby, głoszono tu Dobrą Nowinę o Zbawicielu, który pragnie szczęścia człowieka. Spoglądając na dzieje tego miejsca, uświadamiamy sobie, że jesteśmy częścią tej historii – jak wiele pokoleń przed nami, jesteśmy adresatami Bożej obietnicy zbawienia, wsłuchując się  w tym miejscu w Jego Słowo i przyjmując sakramentalna łaskę. To wielki Boży dar”.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda