Home WiadomościZ kraju Turno: Kryzys okazją do wzrostu

Turno: Kryzys okazją do wzrostu

Redakcja

Jak przeciwdziałać sytuacjom kryzysowym i zarządzać nimi, gdy już powstaną? Czy problemy, którym odpowiednio stawi się czoła, mogą być okazją do konsolidacji i wzrostu? Odpowiedzi na te pytania szukało w dniach 26-28 listopada 2012 r. w Turno k. Radomia około 70 rzeczników diecezji i zgromadzeń zakonnych.

Gościnne otoczenie Ośrodka Edukacyjno-­Charytatywnego Diecezji Radomskiej Emaus, położonego nad malowniczym zakolem Pilicy, było idealną scenerią dla intensywnych dni zajęć warsztatowych kapłanów i zakonników odpowiedzialnych za kontakt z mediami.

To 5 już spotkanie, zainicjowane w 2007 r. przez o. Jana Szewka OFMConv, ukierunkowane początkowo na formację rzeczników zakonnych, a rozszerzone o diecezje polskie dzięki współpracy rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Józefa Klocha i specjalistki ds. PR dr Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, miało w tym roku specyficzny temat.

Oprócz tradycyjnych tematów związanych z relacjami z mediami i sposobem tworzenia wizerunku Kościoła przy pomocy współczesnych technologii, tegoroczne szkolenie było poświęcone tematyce zarządzania kryzysem.

W zrozumieniu mechanizmów sytuacji kryzysowych, które należy znać, aby umiejętnie stawiać im czoła, pomagali wybitni specjaliści, jak Adam Łaszyn, prezes zarządu Alert Media Communications, czy też inspektor Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

Oprócz technik informacyjnych i socjologicznych, wiodącą linią była perspektywa ewangelicznego nawrócenia i wzrostu, przywołana przez o. Jana Szewka na przykładzie Zacheusza, który w spotkaniu z Chrystusem nie tylko zrozumiał swój błąd, ale także potrafił znaleźć odpowiednie formy zadośćuczynienia.

Spotkanie przebiegało jak zawsze w rodzinnej atmosferze wymiany doświadczeń i wzajemnego ubogacania, potwierdzając jak co roku, trafną ideę tego typu formacji, aby światło prawdy i dobra mogło przebijać się i zwyciężać nawet w sytuacjach pozornie trudnych czy kryzysowych.

red.

Więcej na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda